هفته به هفته با ما

سلام به سایت خودتون خوش آمدید سعی ما ایجاد رضایت شماست لطفا نکته نظراتون را برای ما به ادرس:haftehbehafteh.persianblog@gmail.com بفرستید. با تشکر مدیر سایت

                با عرض  سلام و خیر مقدم به خوانندگان ارجمند ، امیدوارم تا اینجا از این وبلاگ خوشتان امده باشد.

در اینجا برای جلب رضایت شما یک گفتگو با مدیر عامل یکی از تعاونی اعتباری های شهرستان گرگان  که الان به موسسه در شرف تاسیس تبدیل شده  از شروع به کار آن تا به الان با ماهمراه باشید:

  

       باعرض سلام و خیر مقدم به شما مهمان محترم

 

 

 

س: لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی نمایید و چند سال است در این رسته کاری مشغول هستید؟

ج: اینجانب علیرضا حدادی، فرزند عباس، متولد اصفهان مورخه 1342 و مدیر عامل شرکت تعاونی اعتباردوستان اتحاد و در حدود 15 سال در این تعاونی مشغول به کارهستم.

س: جناب آقای حدادی شروع به کار این تعاونی از چه سالی وبه چه صورت آغاز شد؟

ج: ما 10نفر از دوستان  دوران کودکی بودیم که در سال 1375 دور هم جمع شدیم ویک صندوق قرض الحسنه بنام دوستان ایجاد کردیم و بنده را به عنوان مدیرعامل این صندوق انتخاب کردن و در اوایل کار وامهایی با مبلغ 500.000 ریالی با بازپرداخت 12 ماهه به مشتری ارائه می کردیم و چون من شغلم مرتبط با تعاون بود با کمک دوستانم در تعاون ، صندق قرض الحسنه را با تشکیل یک مجمع عمومی واساسنامه ای جدید تبدیل به تعاونی اعتبار دوستان اتحاد در سال 16/8/1378 به شماره ثبت 2414 با سرمایه 37.500.000 ریال ثبت گردید.

س: تا افتتاح تعاونی با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کردید و چگونه از پس مشکلات بر آمدید؟

ج: در سال های اول صندوق تعاون فقط بابت تشکیل تعاونی اعتباری به شرکت ها وام با بهره کم می داد که ما توانستیم 3بار برای تعاونی وام بگیریم که از این وامهای دریافتی یک چند درصدی سود به اعضاء تعاونی پرداخت می کردیم و مقداری از بازپرداخت وامهایی که از اشخاص وام گیرنده می گرفتیم هزینه اجاره مکان ما را هم فراهم می آورد و خوشبختانه وضع بر وقف مراد بود ، در ضمن هرساله اعضاء را جمع می کردیم و جهت قدردانی از آنها در سالن پذیرائی در یکی از رستورانهای شهر در انتهای مراسم هدایایی جهت تشکر به آنها تقدیم می کردیم.

 

 

س: درچه تاریخی اولین شعبه تعاونی اعتباری افتتاح گردید وپس از افتتاح وشروع به کار کمبود منابع را چگونه جبران نمودید؟

ج: بعد از چند سال و با فشار بانک مرکزی در سال 1388 با مصوبه مجمع عمومی اولین شعبه را در خیابان مطهری  با اجاره کردن مکانی ، استارت کار رسمی شعبه را زدیم و با اعتمادی کهنزد اعضاء و مردم داشتیم و جذب منابع خوبی که داشتیم، توانستیم بدون سپرده گذاری وامهای 10.000.000 ریالی پرداخت نماییم.

س: در حال حاضر چند شعبه دارید و کی افتتاح شده اند؟

ج: با شروع به کار شعبه مطهری و جذب منابع خوب واستقبال مردم تصمیم به افتتاح شعبه دوم که همان شعبه مرکزی(سرپرستی استان گلستان)در سال 1389 درمرکز شهر گرگان واقع در خیابان بهشتی افتتاح گردیدو بعد از چندماه شعبه گنبد را هم افتتاح کردیم.

 

س: شنیده اییم این تعاونی به موسسه مالی اعتباری تبدیل شده درباره چگونه تبدیل شدن تعاونی به موسسه مختصری توضیح دهید؟

ج: در پایان سال 89 بانک مرکزی تصمیم به تجمیع تعاونی اعتباری ها و تشکیل موسسه مالی اعتباری نمود، که در این خصوص مذاکراتی با چند تعاونی و موسسه داشتیم که توانستیم در فروردین سال90 بعد از مذاکراتی با موسسه مالی اعتباری افضل توس(در شرف تاسیس) به توافق برسیم ودر اردیبهشت همان سال تابلوی اتحاد به موسسه مالی و اعتباری افضل توس تبدیل شده وشروع به کار ما با این تابلو بود.

س: چه خدماتی در این موسسه برای مشتریان ارائه می نمایید؟

ج: این موسسه مثل تعاونی ها و موسسات دیگر فعالیت آن بر روی ارائه تسهیلات وسپرده گزاری وسرمایه گذاری و وامهای قرض الحسنه با نرخ مصوب شده به سهامداران ومشتریان خود می چرخد.

س: نظرتان درباره آینده موسسه چیست؟     

ج: آینده از آن ماست پس باید برای آینده برنامه ریزی حساب شده و کارآمدی داشته باشیم و با اعتماد به مردم وبالعکس وبا حسن انجام کار به اهداف بلند مدت دست پیدا کنیم.

   خوانندگان عزیز امیدوارم از این مطالب کمال استفاده  را ببرید ، درضمن منتظر نظرات شما هم هستیم با تشکر...

 تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٠/٥/٥ | ٤:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : قاسم بردبار | نظرات ()