هفته به هفته با ما

سلام به سایت خودتون خوش آمدید سعی ما ایجاد رضایت شماست لطفا نکته نظراتون را برای ما به ادرس:haftehbehafteh.persianblog@gmail.com بفرستید. با تشکر مدیر سایت

 

گردباد اوباما را از تعطیلات به واشنگتن کشاند/خسارات 12 میلیارد دلاری برای آمریکا

به گفته موسسه تحقیقاتی امریکا گردباد ایرن که امروز کارولینای شمالی امریکا را درهم می کوبد وفردا به سوی نیویورک حرکت خواهد کرد خسارتی دوازده میلیارد دلاری به بار خواهد آورد.
 

 

یک موسسه تحقیقاتی آمریکا اعلام کرد گردباد ایرن در صورتی که مسیر پیش بینی شده آن تایید شود، ممکن است در سواحل این کشور تا دوازده میلیارد دلار خسارت به بار آورد.

 

بر اساس پیش بینی های مرکز ملی گردبادهای آمریکا که مقر آن در میامی است، گردباد ایرن امروز کارولینای شمالی را درهم می کوبد و سپس به سوی نیویورک حرکت خواهد کرد و فردا نیز این شهر را در می نوردد.

 

بر اساس این پیش بینی ، مقامات شهر نیویورک با نزدیک شدن توفان ایرن ، سامانه حمل ونقل عمومی این شهر را تعطیل کردند.

 

مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک هم دستور تخلیه  فوری بخش های کم ارتفاع این شهر را صادر کرد.
 

اوباما به علت گردباد ایرن تعطیلات خود را کوتاه کرد

در همین حال باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به علت توفان ایرن تعطیلات خود را کوتاه کرد.

 

اوباما دیروز (جمعه) اقامتگاه تعطیلات خود را در جزیره مارتاز واینیارد ترک کرد و یک روز زودتر از موعد پیش بینی شده به واشنگتن باز گشت.

 

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از مردم آمریکا خواست گردباد ایرن را که  سواحل شرقی این کشور را تهدید می کند، جدی بگیرند.

 

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: درنگ نکنید و (اقدامات احتیاطی را) به بعد موکول نکنید که ما امیدواریم همه چیز به خوبی سپری شود، اما باید خود را برای بدترین ها آماده کنیم.

 

اوباما همچنین گفت: در صورتی که به شما دستور داده شده است، منطقه را تخلیه کنید، از دستور تبعیت کنید، همه اطلاعات موجود حاکی از این است که این گردباد تاریخی خواهد بود.


این گردباد ممکن است شصت و پنج میلیون نفر از جمعیت آمریکا را تحت تاثیر قرار دهد.

 

پس از زمین لرزه روز سه شنبه در ایالت ویرجینیای آمریکا که واشنگتن را لرزاند، اینک گردباد آیرین سواحل شمال شرقی آمریکا را تهدید می کند.

 

این گردباد با سرعت 150 کیلومتر در ساعت از دریای کارائیب در غرب اقیانوس اطلس شروع و با عبور از جزایر گرند ترکز، سواحل شمالی هائیتی و جمهوری دومینیکن را در نوردید.


در هائیتی جایی که 60 هزار آسیب دیده از زمین لرزه سال گذشته این کشور هنوز هم که هنوز است در چادرها و اردوگاههای موقت زندگی می کنند، تمهیدات خاصی برای مقابله با این توفان در نظر گرفته نشده است.


سرعت گردباد آیرین، آخر هفته گذشته افزایش یافت تا ایالت کارولینای شمالی آمریکا را درهم کوبد.

 

توفان در نهایت روز یکشنبه به سواحل شمال شرقی آمریکا جایی که ساکنانش به چنین توفان هایی عادت ندارند خواهد رسید.


اداره آمار آمریکا اعلام کرد تغییرات شدید آب و هوایی و توفان در مناطق مختلف آمریکا هزینه های مالی بسیاری را بر اقتصاد این کشور وارد می کند.
 

فصل توفان در منطقه اطلس شمالی از ماه ژوئن(خرداد) آغاز می شود و در ماه نوامبر (آبان) پایان می یابد.

 

از لحاظ تاریخی توفان ها اغلب در ایالت های جنوب شرقی آمریکا از ایالت تگزاس تا ایالت کارولینای شمالی رخ داده است.

 

اطلاعات حاصل از سرشماری افزایش ۱۶۳ درصدی تعداد ساکنین این مناطق آسیب پذیر ساحلی را از سال ۱۹۶۰ میلادی تاکنون نشان می دهد.

 

نسبت جمعیت ساکن در این مناطق از ۸ درصد به ۱۲ درصد افزایش پیدا یافته است. این مساله تعداد بیشتری از ساکنین اماکن و مکان های کسب و کار را در معرض خطر قرار داده است.
 

یکی از مخرب ترین و پر هزینه ترین توفان ها در تاریخ آمریکا موسوم به کاترینا شهر نیواورلئان را در سال ۲۰۰۵ ویران کرد.

 

این توفان حداقل ۸۱ میلیارد دلار آسیب مالی داشت و به کشته شدن ۱۸۰۰ نفر منجر شد.


خبر دیگر نیز حاکی است در جدیدترین توفان و گردباد در آمریکا ۱۳ نفر کشته شدند .

 

دو روز پس از آن که مرگبارترین گردباد در ۶۰ سال در ایالت میسوری دهها نفر را کشت توفان و گردباد شدید دیگری جان ۱۳ نفر را در نواحی مرکزی آمریکا گرفته است.

 

توفان، همراه با تگرگ هایی به اندازه توپ بیسبال، درختان را از ریشه درآورده، خودروها را از بین برده، خانه ها را درهم کوبید و یک ایستگاه آتش نشانی را منهدم کرد.
 

جدیدترین گردبادها از کنار شهر ویران شده جاپلین در ایالت میسوری گذشت. این شهر شاهد مرگبارترین گردبادی بود که از سال ۱۹۴۷ بر آمریکا وزیده است.

 

شمار کشته شدگان در جاپلین که ۵۰ هزار نفرجمعیت دارد به ۱۲۰ نفر رسیده است.

 

مقام های محلی می گویند حدود ۱۵۰۰ نفر هنوز مفقود هستند .

 

شمار کشته شدگان گردبادها در آمریکا به بیش از ۵۰۰ نفر رسیده که بالاترین رکورد از سال ۱۹۵۳ است.تاريخ : شنبه ۱۳٩٠/٦/٥ | ٥:٢٩ ‎ب.ظ | نویسنده : قاسم بردبار | نظرات ()