تازه‌های دنیای فناوری؛
سیم کارت‌ها باز هم نازک‌تر می‌شوند

خبرگزاری فارس: با عرضه نسل جدیدی از سیم کارت ها موسوم به "نانو سیم کارت" انتظار می رود این بخش مهم از گوشی های هوشمند باز هم نازک تر و پرظرفیت تر شوند.

خبرگزاری فارس: سیم کارت‌ها باز هم نازک‌تر می‌شوند

به گزارش فارس به نقل از سی نت، نانو سیم کارت ها از حافظه بیشتر و همین طور سازگاری بیشتر با باتری ها برخوردار بوده و به همین علت شارژ بیشتری را در باتری نگه خواهند داشت. با عمومی شدن استفاده از این سیم کارت ها می توان انتظار داشت که در آینده فناوری ها و خدمات تازه ای به گوشی های هوشمند اضافه شود.
شرکت آلمانی Giesecke & Devrient که برای اولین بار این سیم کارت ها را طراحی کرده می گوید ابعاد انها 12 در 9 میلی متر بوده و ابعاد آنها نسبت به میکرو سیم کارتها 30 درصد کوچک تر است. ضخامت این سیم کارت ها هم 15 درصد کاهش یافته است. مقایسه ها همچنین حاکی است این سیم کارت ها در مقایسه با سیم کارت های معمولی و سنتی حدود 60 درصد کوچک تر هستند.
انتظار می رود اولین گوشی مجهز به این نانو سیم کارت تا اوایل سال 2012 عرضه شود. تعدادی از اپراتورهای تلفن همراه هم در حال بررسی و تست کردن این سیمکارت هستند. در میان شرکت های فناوری هم اپل بیش از دیگر شرکت ها به استفاده از این محصول نوظهور علاقه نشان داده است.

/ 1 نظر / 16 بازدید