شوهرکشی با همدستی برادر شوهر

 
خبرگزاری فارس: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: زنی با همدستی برادرشوهرش، همسرش را به قتل رسانید.
خبرگزاری فارس: شوهرکشی با همدستی برادر شوهر

محمدرضا رمضانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار داشت: فردی با مراجعه به یکی از یگان‌های انتظامی اعلام داشت برادرش، چندی پیش به‌منظور عزیمت به محل کار از منزل خارج و تاکنون مراجعت نکرده است، که این موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه تحقیقات اولیه نشانگر وقوع یک فقره قتل بود، گفت: برهمین اساس تحقیقات گسترده‌ای از سوی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی آغاز و از آنجایی که سر نخ‌هایی از دخالت برادر فرد مفقودی در این پرونده آشکار شد، متهم برای بازجویی به کلانتری احضار شد.
رمضانی ادامه داد: متهم در ابتدای بازجوئی‌ها، منکر هرگونه ارتباط در این موضوع شد، ولی با مشاهده مستندات و شواهد قانونی، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته، لب به اقرار گشود و پرده از راز قتل هولناک برادر خود برداشت.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اظهارات متهم، گفت: برادر مقتول اعلام داشت که با همدستی همسر مقتول به طرز فجیعی او را به قتل رسانده و در کوه‌های اطراف دفن کرده‌اند.
وی گفت: در ادامه محل دفن جسد، با راهنمایی متهمین شناسایی و جسد کشف شده به پزشکی قانونی منتقل شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: همسر مقتول نیز به همدستی در قتل شوهر خود اعتراف کرد و متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی خشونت‏های قانونی در نظام دینی را نقض سیستماتیک حقوق شهروندی برشمرد و گفت: حقوق بشر، نه اخلاق است و نه فلسفه و نه منش، حقوق بشر، مجموعه امتیازات و مصونیت‏هایی است که خدای متعال به یکایک انسان‏ها موهبت فرموده و دستگاه‏های حکومتی موظف به پاسداری از آن حقوق هستند.
رمضانی خاطرنشان کرد: همان‏طور که حکومت موظف به پاسداری و رعایت حقوق شهروندان است، در مقابل شهروندان نیز مکلف به حرمت گذاشتن به نظم عمومی و ارزش‏های حاکم بر جامعه هستند.
وی تصریح کرد: چنانچه شهروندان با رفتارهای ناهنجار خود نظم عمومی را مختل و امنیت عمومی جامعه را برهم زنند، نهادهای حکومتی موظفند به نمایندگی از جامعه با هنجارشکنان برخورد مناسب کنند.

/ 0 نظر / 23 بازدید