مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات به آریا خبر داد: 27 کشته و 17 زخمی، تلفات ا

 

خبرگزاری آریا- حسین درخشان با اشاره به اینکه اطلاعات دقیق در خصوص تلفات حادثه انفجار زاغه مهمات در حوالی شهریار در اختیار سپاه است، گفت: این حادثه 27 کشته و 17 زخمی بر جای گذاشت که اکثر آنها به دلیل متلاشی شدن قابل شناسایی نیستند.
درخشان در گفتگو با خبرنگار حوادث آریا، با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات شب گذشته به جمع آوری اجساد مشغول بودند، اظهار داشت: دیشب نیروهای امداد و نجات و اورژانس پس از جمع آوری اجساد محل را ترک کرده اما از صبح امروز بار دیگر در محل حادثه حاضر شدند.
مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات با اشاره به 27 کشته و 17 زخمی در حادثه دیروز، در پاسخ به سوال خبرنگار آریا مبنی بر اینکه این تعداد در اخبار شب گذشته 17 کشته و 16 زخمی گزارش شد، خاطر نشان کرد: بعد از اخباری که دیشب در این خصوص اعلام شد، این آمار جدید از کشته ها و زخمی های این انفجار گزارش شد؛ اما در هر صورت آمار دقیق تر در اختیار سپاه پاسداران می باشد.
وی با اشاره به اینکه رو گذشته دکتر محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات احتمال انفجار مجدد را اعلام کرده بود، تصریح کرد: دیروز به علت داغ بودن محل حادثه در روستای بیدگنه، واقع در حوالی شهریار، این احتمال داده می شد، اما دیشب پادگان خنک شد و دیگر این احتمال وجود ندارد.
لازم به ذکر است، روز گذشته انفجاری در پادگان نظامی در روستای بیدگنه از توابع شهرستان ملارد در استان البرز مخابره شد که طی آن تیم های امدادی هلال احمر و اورژانس تهران و البرز به محل حادثه اعزام شدند و همچنین امداد هوایی نیز در حالت آماده باش بود تا در صورت لزوم به کمک امدادگران بشتابد.
زمین گیر شدن60 نفر در گردنه لنگان در استان اردبیل
مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات در ادامه از زمین گیرشدن 60 نفر از اتباع کشور آذربایجان که برای زیارت به سمت مشهد حرکت می کردند، در گردنه لنگان به علت برف و کولاک شدید خبر داد.
درخشان با اشاره به اینکه این افراد در گردنه لنگان در استان اردبیل گرفتار شدند، اذعان داشت: ماموران راه داری و هلال احمر شهر گرمیر پس از دریافت این گزارش این افراد را در مدرسه شهید چمران این شهر، اسکان دادند.
گفتنی است این افراد امروز صبح به راه خود ادامه دادند.

/ 0 نظر / 20 بازدید